Bayram Turları – Kartalkaya Kayak Turları – Kamp Yayla ve Şehir Gezileri


19 Mayıs’ta Kartalkaya Yaylalarında Kampa

Ülkemizin en son keşfedilen ve büyük yatırımlarla hızla gelişen kayak merkezinde doğa turuna çıkmak istemez misiniz? 19 Mayıs’ta Kartalkaya turları sizin için fırsat olabilir.

Yeşillenmeye çiçek açmaya başlayan yaylalarında kamp kurmak, serin ve tertemiz havasını içinize çekmek sizi canlandırabilir. Karla kaplı zirvelerine trekkinge çıkabilir, bol bol manzara fotoğrafı çekebilirsiniz. Bu yıl 2014’te Pazartesi gününe denk gelen Gençlik ve Spor bayramımızı hafta sonunuzla birleştirerek turlarımıza katılabilirsiniz. Cuma gününden itibaren seyahate başlayabileceğiniz doğa gezileri turumuzla kendinizi doğanı benzersiz huzuru içinde bulacaksınız.

Kış sezonunda karlar altında saklı kalmış doğanın uyanışını yakından izleyebilirsiniz. Çağlayan ırmaklar arasında yemyeşil doğa ve gözlemleyebileceğiniz sevimli dostlarımızla iç içe bir bahar tatili.

Mayıs ayı kayak yapma şansı tanımasa da, 19 Mayısta Kartalkaya bölgesindeyseniz kamp kurabilir doğayla iç içe olmanın tadını çıkarabilirsiniz. Trekkinge çıkabilir, ATV safari turlarına katılabilir bölgeyi keşfedebilirsiniz. Belirli aralıklarla düzenlenen turlarda yerinizi almak ve doğayla buluşmak için acele edin.

23 Nisan’da Eğlenceye Davet

Bu yıl 23 Nisan’da Kartalkaya tatili ile çocuklarınıza en anlamlı hediyelerden biri olan doğa turu hediye etmeye ne dersiniz? Yavrularınızın sadece kitaplarında gördüğü karlı dağları seyretmelerine imkan sunabilirsiniz. Milli parklar, ormanlar, şelaleleri görmek, seyretmek onlara doğa sevgisi aşılayacaktır.

2014 için Çarşamba gününe denk gelen tatili günübirlik Kartalkaya turuna katılarak değerlendirebilirsiniz. Günün erken saatlerinde çıkacağınız yolculuğun ardından tüm gün yöreyi keşfe dalabilir, rakımı yüksek bu bölgede nefes aldığınızı hissedebilirsiniz.

Turlara ailecek veya dostlarınızla katılabilir, bu eğlenceli tatili minimum maliyetle kapatabilirsiniz. Yeryüzünün en sıra dışı yerlerinden biri olan yüce dağlarda doğanın gücüne şahit olabilir, bol bol fotoğraf çekilerek bu anı ölümsüzleştirebilirsiniz. İsterseniz kendi ekibinizi kurabilir, ekip veya sınıfça bu anlamlı etkinlikten çevrenizdekilerinde yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Birçok firma bahar-yaz aylarında bölgeye tur düzenlemez. Bizimle iletişime geçerek konu hakkında detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Yüce Dağlardan Enfes Yaylalara

Yazın sonlarına doğru en güzel haline bürünen Kartalkaya’nın yemyeşil yaylalarında trekkinge çıkmaya özgürce dolaşmaya ne dersiniz? 30 Ağustos’ta Kartalkaya turu size bu imkanı sağlıyor.

Yaz aylarında firmaların pek çoğu bölgeye tur düzenlemiyor. Dilerseniz toplandığınız ekibinizi bize bildirebilirsiniz. Hemen size özel bir tur seferi düzenlenebilir. Genellikle okul gezileri, izci grupları, kampçılara uygun alternatifleri sürekli sunuyoruz. Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmektir. Gerekli detayları görüşerek değerlendirebiliriz.

Mis gibi çiçek kokan, dillere destan tertemiz havasında kamp kurarak doğa şölenlerini izleyebilirsiniz. Bu yıl yani 2014 için cumartesi gününe denk gelen izin cumartesi günleri çalışanlar için değerlendirilecek iyi bir fırsattır. Pistlerin ve liftlerin çıplak halini görebilir kayak yapamasanız da farklı şekillerde eğlenebilirsiniz. Trekkinge çıkarak, tırmanarak bölgeyi keşfedebilir, ATV safarine katılabilirsiniz. Yaz sezonunda kısıtlı sayıda düzenlenen turlar için acele edin.

Mutlu Anılarla Süslenmiş Şekerli Bayramlar

Yazın en tatlı zamanıdır Ramazan bayramı. Temmuz ayında, hem de yıllık izinlerinizi tüketmeden Kartalkaya bölgesinde yüksek oksijenle enerji depolayabilirsiniz. Ramazan Bayramında Kartalkaya turu ilk seçeneğiniz olmalı.
Klasik yaz tatili kültürünün yerine yemyeşil yaylalarında çam ormanları arasında gezebilir, dağların zirvelerinde maceradan maceraya koşabilirsiniz. Yalnızca Kartalkaya değil, Uludağ, Kartepe, Sarıkamış, Palandöken, Erciyes turları sizler için farklı alternatifler olabilir.

Dağların zirvelerine yürürken çiçek kokan tertemiz havasında kendinizi oksijen seviyesinden kaynaklı sürekli acıkmış hissedeceksiniz. 25 Temmuz Cuma günüyle başlayacak özgürlüğünüz tam 6 gün 5 gece sürecek. Bu uzun izinlerinizin arasına keyifli bir Kartalkaya turu sıkıştırabilirsiniz. Hafta içi ya da hafta sonu turlarından size en uygun programı seçerek hemen tatilinize başlayabilirsiniz. Yalnızca bazı firmaların yaz sezonunda bölgeye gezi programı düzenlediğini unutmayın. Yalnızca bizi arayarak gezi organizasyonları hakkında bilgi edinebilir, merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Tatil yapma şansınızın olduğu Ramazan bayramı günleri:

  • Arife günü: 27 Temmuz Pazar
  • 1.Gün: 28 Temmuz Pazartesi
  • 2.Gün: 29 Temmuz Salı
  • 3.Gün: 30 Temmuz Çarşamba

9 Gün 8 Gece Upuzun Bir Bayram

Ekim ayının ortalarına denk gelen Kurban bayramını dilediğiniz gibi gönlünüze göre geçirebilirsiniz. Bu 9 günlük tatilde, sezonu olmasından kaynaklı kayak merkezleri turlarına katılmak en mantıklısı. Kurban Bayramında Kartalkaya turları ile ailenizle veya dostlarınızla keyifli zamanlar geçirebilir doğayla buluşabilirsiniz.

Büyük bir titizlikle düzenlenen kışa özel kayak merkezi turlarıyla bembeyaz karlar arasında dolaşabilir, mis gibi tertemiz havasını koklayabilirsiniz.

Karın ilk düştüğü günlerde bu enfes bölgede olmak, dağ manzaraları arasında efsanevi atmosferinin keyfini sürmek için elinizi çabuk tutun. Sezonun başlangıcından itibaren ilgiyle karşılanan Kartalkaya’da bu tarz önemli günlerde yer bulmak zorlaşabiliyor.

2014 Kurban Bayramı Resmi İzin Günleri

  • Arife günü: 3 Ekim Cuma
  • 1. Gün: 4 Ekim Cumartesi
  • 2.Gün: 5 Ekim Pazar
  • 3.Gün: 6 Ekim Pazartesi
  • 4.Gün: 7 Ekim Salı

Tamamını olmasa da bir bölümünü Kartalkaya’da geçirerek ünlü Bolulu ustaların elinden lezzetli yemekleri de tadabilirsiniz. Sonbaharın en güzel zamanında doğanın huzurunu, sakinliğini yaşarken mevsimin en güzel haline şahit olabilirsiniz.

Tüm Okullar Bayramda Karın İlk Düştüğü Topraklara

2014’te Çarşamba gününe denk gelen 29 Ekim tatilinizde karlarla kaplı yüce dağlara yolculuğa çıkabilirsiniz. Ekim ayının sonları Kartalkaya tamamen karlarla örtülmüş olur. Dağcılık veya kamp grubunuzla, dostlarınızla ya da ailecek katılabileceğiniz turlarla kartpostallardaki kadar güzel Köroğlu dağları sırtına seyahate çıkabilirsiniz.

Köroğlu dağlarının en güzel yeri Kartalkaya kayak merkezinde enfes bir kış tatili geçirebilirsiniz. Kayak takımlarınızla veya kayak merkezinde kiralayabileceğiniz takımlarla dilediğiniz seviyedeki pistte kayabilirsiniz. Liftlerle tırmanarak kendinizi aşağıya bırakabilir, özgürlüğe kanatlanabilirsiniz.

Çarşamba gününü eğer hafta sonunuzla birleştirmek isterseniz size 4 günlük kocaman bir tatil keyfi şansı çıkıyor. Doğanın tüm cömertliğini sergilediği bu güzel topraklarda kamp kurmak, zirvelere tırmanmak maceradan maceraya koşmak sizi yenileyip canlandırabilir. Tüm yılın stresini atmak için az sayıdaki izinlerinizi iyi değerlendirmeye bakın. Bitki gözlemciliğinden paraşüte kadar dilediğiniz aktiviteyi sahaya uygun olduğu takdirde değerlendirebilirsiniz. Macera dolu tatilinizde eğlenceli anlar sizi bekliyor. Keyifli yolculuğunuzun ardından lüks otellerde konaklama şansıyla Kartalkaya turunda yerinizi şimdiden ayırtın.

Tercih Edebileceğiniz Turlardan Bazıları